🚚DOPRAVA ZDARMA na všechna výdejní místa! Podrobnosti najdete zde.
🎄ADVENTNÍ PURAVIA KALENDÁŘ - otevřeli jste už dnešní okénko?

Krémy na opalování

Opalování na slunci dnes už není takové, jaké to bylo v minulosti. Vlivem slunečního záření totiž pokožka o mnoho rychleji stárne, vznikají vrásky a tvoří se i pigmentové skvrny. Jak zmírnit tyto negativní následky a ochránit kůži před poškozením?

Nejlepší řešení nabízejí krémy na opalování. U nás najdete jen přírodní, některé i BIO, s minerálními filtry pro 100% bezpečnost nebo takové, které jsou vhodné při alergii na slunce nebo pro miminka. Pokud hledáte nejkvalitnější opalovací krémy a chcete vědět, jaké SPF zvolit a podle čeho je vybrat, naše nabídka splní vaše očekávání!

Co jsou opalovací krémy, jak fungují a jejich význam

Na horách, u moře, ale i pokud jde jen sotva vidět slunce přes oblaka, opalovací krémy by měly být neoddělitelnou součástí vašeho pobytu venku během léta a teplých dní. Jde o kosmetiku, jejíž cílem je zmírnit negativa slunečního záření.

Opalovací krémy jsou určené na blokování či snížení intenzity dvou různých slunečních záření, a to UVA a UVB. První zmíněné tvoří až 95 % UV záření ze slunce, ale samo o sobě ještě není příčinou opálení, zhnědnutí pokožky. Za to je zodpovědné UVB záření. Pokud je UVB záření příliš intenzivní, výsledkem je spálení a začervenání kůže.

Krémy na opalování vůči tomuto jevu působí právě jako prevence. Jejich alternativou jsou i další formy, například oleje, mléka či balzámy, a to na tělo i tvář.

Podle konkrétní formy a složení tyto přípravky působí nejen na ochranu kůže před spálením, ale i hydratačně, podporují pružnost pokožky, hebkost, vyživují, zmírňují předčasné stárnutí kůže, pomáhají zamezit vzniku pigmentových skvrn a snížit tvorbu vrásek.

Z hlediska složení a bezpečnosti jsou nejlepší volbou 100% přírodní krémy na opalování, které neobsahují chemikálie, syntetická barviva nebo jiné rizikové látky. Ve složení převládají vitamíny, zejména vitamín E, ale i rostlinné extrakty či výtažky – například z aloe vera, případně přírodní oleje, zejména kokosový, slunečnicový nebo malinový.

Jaké opalovací a samoopalovací krémy si u nás můžete vybrat, co je to fototyp a jak se správně mazat? Nejen to se dočtete v druhé části tohoto článku zde.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem
Hlavní obrázek
990 Kč
2077
Přírodní opalovací krém Glory Veil SPF 50+, 150 ml - front
990 Kč
2069
Hlavní obrázek
652 Kč
1445
Hlavní obrázek
652 Kč
1447
Hlavní obrázek
598 Kč
1446
Hlavní obrázek
598 Kč
1444
Hlavní obrázek
189 Kč
1449
Hlavní obrázek
598 Kč
1450

Na tvář, rty i celé tělo? Mléka, oleje i balzámy

Chcete se zdravě opálit? Potom máte možnost volit mezi různými formami přípravků na opalování, některé jsou určené jen na tvář a rty, jiné na celé tělo.

Zde jsou nejčastější podoby a jejich krátká charakteristika:

Krémy na opalování: opalovací krémy jsou nejčastější formou s využitím na celé tělo i na tvář. V naší nabídce jsou s různými SPF faktory od SPF 10 přes SPF 30 po SPF 50. Máme standardní krémy pro dospělé, ale i dětské, pro miminka a pro seniory.

Opalovací tělová mléka: na tělo i tvář, pro děti i dospělé, mléka na opalování jsou praktickým řešením. Jsou odolné vůči vodě, můžou mít příjemnou ovocnou vůni, hydratují a chrání pokožku. Minerální filtr vybírejte bez nano částic – u nás nicméně produkty na opalování s nano zinkem nenajdete.

Opalovací balzámy: na pleť, včetně použití na rty, se hodí balzámy na opalování. Ty vás ochrání před UVA i UVB zářením, jsou odolné vůči vodě i potu, hydratují a vyživují pokožku a některé mají i zklidňující účinek při podráždění.

Oleje na opalování: na opalování na jaře, v létě ve stínu nebo na podzim během babího léta se hodí též opalovací oleje. Pokožce i pleti dodávají sametový vzhled, hydratují ji, chrání před stárnutím a účinky škodlivých volných radikálů a podporují její prokrvení. 

Co je fototyp a jak ovlivňuje to, jaké SPF by měl krém mít

Při výběru opalovacího krému nebo jiné kosmetiky na opalování je potřeba zvážit kromě kvalitního složení i fototyp vaší kůže. Ten určuje množství ochranného pigmentu v kůži, přičemž platí, že čím světlejší pokožku máte, tím nižší je její fototyp.

Od toho se odvíjí SPF krému, ale i ostatní kritéria:

  • Zkratka SPF představuje ochranný faktor před sluncem (Sun Protection Factor) a zároveň určuje, jak dlouho budete po aplikaci kosmetiky chráněni před UV zářením.
  • Pokud je vaše kůže fototyp 1, což znamená, že je velmi citlivá, světlá a lehko se na sluníčku spálí, je vhodné vybrat krém s faktorem alespoň SPF 30 a u moře minimálně SPF 50.
  • Pro kůži fototypu 2, která je též citlivá, ale dokáže se opálit, jen to trvá déle, budou stačit hodnoty krémů na opalování SPF 20 a u moře SPF 30.
  • Pro kůži v kategorii fototyp 3, která se vyznačuje jako normální, stačí krémy s faktorem SPF 15 a u moře SPF 20, což je střední úroveň ochrany.
  • Odolná a bezproblémová kůže je zařazena v kategorii fototyp 4. V tomto případě stačí krém s SPF 10 a u moře, kde je to rizikovější, volte aspoň SPF 20.
  • Krém by měl poskytovat ochranu proti UVA i UVB typu záření. Bez použití krému riskujete spálení, zestárnutí kůže a zdravotní problémy s kůží.
  • Aplikovat opalovací krém byste měli každé 2 hodiny, ale pokud budete trávit hodně času ve vodě nebo se více potíte – namažte se znovu častěji. A to i v případě voděodolného krému.

Jak na použití pro dospělé, děti, miminka a seniory

Opalovací krémy, oleje či balzámy je potřeba používat vždy, když bude vaše kůže vystavená slunečnímu záření. Jen tehdy může jejich aplikace splnit účel – ochránit kůži před rizikem spálení, zmírnit předčasné stárnutí a tvorbu vrásek nebo pigmentových skvrn. Platí to pro děti, dospělé i pro seniory.

Pokud jde o aplikaci, ta musí být přímo na suchou pokožku. U dospělých je potřebné na jednu dávku aplikovat 20 až 30 ml opalovacího krému nebo jiného přípravku. Pro co nejlepší vstřebání a ochranné působení se namažte 15 až 30 minut před vystavením se slunci. 

Nezapomínejte ani na citlivé oblasti, zejména uši, zadní a přední část krku, hřbety rukou a prsty, chodidla, nárty a místa okolo kolen. Pokud máte málo vlasů, jsou příliš řídké nebo máte pleš, aplikujte opalovací krém i na hlavu nebo noste pokrývku hlavy. Potom, co bylo tělo vystavené vodě nebo jste se nadměrné zpotili, je potřeba nenést krém na opalování znovu, ideálně po osušení ručníkem a vysušení pokožky.

Opalovací krém by se měl nanášet znovu po přibližně 2 hodinách, v případě většího zpocení dříve. Uchovávejte krém na suchém, chladném a tmavém místě. Během opalování nepoužívejte deodoranty, parfémy a antiperspiranty. 

Krémy po opalování a samoopalovací krémy

Součástí péče o pokožku by měla být i kosmetika po opalování. A pro někoho jsou zajímavou alternativou samoopalovací krémy.

V naší nabídce máme proto i tuto kosmetiku:

Krémy po opalování: na hydrataci, zklidnění kůže, zjemnění i důležitou výživu po vystavení slunci – na to všechno slouží krémy po opalování. Ty naše jsou přírodní, v BIO kvalitě a vhodné pro suchou i citlivou kůži, využít se dají i po koupeli.

Oleje po opalování: pro dospělé i pro děti jsou vhodné jako péče po opalování i speciální oleje. Můžou se použít na pleť i kůži a pomůžou vám s hydratací, osvěžením i proti nadměrnému stárnutí pokožky. Pomáhají i jako hydratace.

Samoopalovací krémy: přirozené opálení bez rizika spálení nebo jiných nevýhod slunečního záření? Řešením jsou přírodní samoopalovací krémy v naší nabídce, které můžete použít na pleť i kůži na těle a pomůžou vám s hydratací, osvěžením i proti nadměrnému stárnutí pokožky.

Další samoopalovací kosmetika: kromě krémů u nás najdete i samoopalovací mléka, vody nebo pěny, samozřejmě přírodní a bez chemie či syntetických barviv. Fungují už po 1 hodině od aplikace a obsahují i prospěšnou kokosovou vodu nebo kyselinu hyaluronovou.

Chcete číst dál? Pokračujte na náš blog:

×